BURTEKS TEKSTİL SAN. ve TİC. A.Ş

BURTEKS şirketler grubunun ana lokomotifi olan Tekstil sektöründe, Open End ve Compact İplik tesisleri , Dokuma Tesisleri ve Büküm tesisleri ile yer almaktadır.

1996 yılında Organize Sanayi Bölgesinde ilk olarak Open End tesisi ile üretime başlamış olup , şu anda günlük 20.000-kg kapasite ile , %100 Amerikan pamuğundan , NE 4/1 - NE 36/1 arası tüm iplik numaralarında üretim yapılabilmektedir.

Compact İplik tesisi 2015 yılında üretime başlamış olup ; Sektörün ileri gelen tekstil makina markası olan Rieter ile iki katlı ring tesisini hayata geçirerek Türkiye’de bir ilke imza atmıştır. 25.000-m2 kapalı alanda ring hattı üzerinden günlük 20.000-kg compact penye pamuk ipliği üretimi yapılmakta olup , NE 36/1 - NE 120 arası tüm iplik numaraları işlenebilmektedir.

2005 yılında Dokuma tesisleri üretime açılmıştır. Hali hazırda Picanol marka son model tezgahlarda 120 – 340 cm arası enlerinde günlük 40.000-metre kumaş üretimi yapılmaktadır.

Büküm tesisleri 2005 yılında üretime başlamış olup , SAVIO ve Volkmann marka büküm makinaları ile günlük 5.000-kg katlı iplik üretimi yapabilmektedir.


VİZYONUMUZ

Üretimin her aşamasında toplam kalite bilincini yaşamak ve dünya standartlarında üretim yaparak müşteri memnuniyetini sağlamak ve konusunda en iyi olmaktır.


MİSYONUMUZ

Dinamik organizasyon yapımızla sektörün değişen Pazar şartlarını da dikkate alarak yüksek teknolojisiyle sosyal sorumluluğu bağdaştırmak;istikrar ve güvenirliğimizle müşterilerimizin satış öncesi ve sonrası memnuniyetini sağlamaktır.