BURPA SÜT ÜRÜNLERİ A.Ş.

Burteks Group bünyesinde yer alan Burpa Süt büyükbaş besi hayvancılığı ve süt üretimi konusunda alt yapı yatırımlarını tamamlayarak süt üretimine 2010 yılı başında başlamış bulunmaktadır.

2010 yılında Tarım Bakanlığı’nın başlatmış olduğu proje kapsamında Türkiye’de süt üretimi için pilot bölgelerden biri seçilen Nurdağı bölgesinde , 100.000-m2 arazi üzerinde süt üretim çiftliği kurulmuştur. Tamamı büyükbaş ithal hayvanlardan oluşan çiftliğin günlük 15.000-kg sağım kapasitesi mevcuttur.

BURPA SÜT Gaziantep Nurdağı ilçesinde 85 dönüm arazi üzerine kurulmuş en son teknoloji ye sahip modern bir üretim çifliğidir.

Bölgede kurulu en büyük kapasiteye sahip olan çiftliğimizde ilk etapda 1000 baş sağım kapasiteli olup toplam hayvan kapasiteside 3000 hayvana kadar çıkabilecektir. Damızlık hayvanlar hoştayn ırkı olup A.B.D den ithal edilmiştir. En kısa zamanda süt üretim kapasitesi yıllık 7200 ton seviyesine çıkacaktır.


VİZYONUMUZ

Üretimin her aşamasında toplam kalite bilincini yaşamak ve dünya standartlarında üretim yaparak müşteri memnuniyetini sağlamak ve konusunda en iyi olmaktır.


MİSYONUMUZ

Dinamik organizasyon yapımızla sektörün değişen Pazar şartlarını da dikkate alarak yüksek teknolojisiyle sosyal sorumluluğu bağdaştırmak;istikrar ve güvenirliğimizle müşterilerimizin satış öncesi ve sonrası memnuniyetini sağlamaktır.